Працюємо за попереднім записом +380 (44) 250-72-20 +380 (95) 78-78-620 +380 (93) 00-24-404
Обрати сторінку

Сплінт-терапія – це одна із сучасних і ефективних методик лікування стоматологічних захворювань, особливо при усуненні патологій щелепних суглобів. Головним чином, цей метод використовується при дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС), при якій пацієнт може відчувати сильні болі, найчастіше в самих нетипових місцях.

Що таке Сплінт для зубів

Суть Сплінт-терапії полягає в носінні спеціальних лікувальних стоматологічних пристроїв-Сплінт. Це оклюзійні шини, які є знімними конструкціями, виготовленими з міцних, але еластичних полімерних матеріалів, в основному з силікону або особливих пластмас. За конструкцією і функціоналу вони схожі на капи.

Шини є індивідуальними пристроями, які подібно чохлам одягаються на одну або відразу на обидві щелепи. Кожен пристрій виготовляється за індивідуальним знімком зубів пацієнта, причому в цьому процесі використовується артикулятор, який відтворює рух однієї щелепи відносно іншої.

Показання для застосування Сплінт терапії:

• Патології СНЩС, при яких пацієнт відчуває хронічні головні болі і болі в області шиї;
• Бруксизм (скрегіт зубами);
• Захворювання ясен, які можуть стати причиною втрати зубів (пародонтит, пародонтоз);
• Неправильний прикус;
• Порушення в рухах нижньої щелепи.

Такий широкий спектр застосування оклюзійних шин передбачає наявність їх різноманітних видів. За принципом дії вони бувають:

• Релаксуючі. Використовуються для вирівнювання м’язового навантаження щелеп. В результаті відбувається поступове розслаблення і розтягування жувальних м’язів, а їх надмірний тонус, який викликає дискомфорт (а нерідко і больові відчуття) слабшає або повністю зникає. Ефективні при усуненні патологій СНЩС, для виправлення прикусу, після зняття брекетів і перед масштабним протезуванням.
• Репонуючі. Застосовуються для корекції положення верхньої і нижньої щелепи по відношенню один до одного і розташування зубів при їх невеликому зсуві, яке відбулося через травму або видалення зуба.
• Ретенційні. Запобігають зміщення зубів в аномальне положення, особливо після ортодонтичного лікування.
• Декомпрессійне. Застосовуються для усунення бруксизма, так як коригують навантаження щелепних м’язів. Поступово нічний скрегіт зубами істотно знижується або повністю зникає.

Крім цього, існують позиціонні, центруючі і стабілізуючі оклюзійні шини. В окремих випадках використовуються пристосування комбінованої дії.

Для успішного проведення Сплінт-терапії фахівці проводять ретельне дослідження, всебічну діагностику, складають план лікування. Це вимагає від лікарів багаторічного досвіду і високого професіоналізму. Не останню роль відіграє і сумлінне виконання приписів самим пацієнтом.

Слід пам’ятати, що Сплінт терапія в Києві, як і по всьому світу, займає тривалий час, як правило, не менше місяця, і в цей період необхідно дотримуватися графіку і правила носіння оклюзійних шин, а також всі рекомендації лікаря.

У перші дні може знадобитися додаткове відвідування лікаря для корекції встановлених пристроїв. Весь хід лікування проходить під строгим контролем фахівця.

Переваги і недоліки сплінт – терапії .

Головна перевага Сплінт-терапії в стоматології – її повна незамінність в безлічі клінічних випадків. Сплінт часто незамінний при підготовці до ортодонтичного лікування і допомагає впоратися із захворюваннями СНЩС при неефективності ліків і фізіотерапії.

Пацієнти відзначають, що оклюзійні шини м’які і зручні в носінні. Їх можна знімати на час важливих виступів або переговорів, що актуально для публічних людей. Крім того, вони дають дуже швидкі результати, практично відразу знімають біль і позбавляють від мігрені.

Існує чимало показань до використання Сплінт-терапії. Вони визначаються на підставі результатів проведеного комплексного обстеження.

1. Здійснюється візуальний огляд, пальпація, аналізуються скарги, проводиться функціональний клінічний аналіз.
2. Іноді призначається магнітно-резонансна терапія, доплерографія, електроміографія, неврологічне обстеження .

Виготовлення та встановлення

Сплінт являє собою систему, яка ставиться на зуби і дозволяє усунути оклюзію. Метод застосовується у нейром’язовій стоматології, щоб усунути дисфункцію СНЩС, захистити зуби від стертості.

Система виготовляється індивідуально. Звикання до носіння системи здійснюється досить швидко. Шини не громіздкі, їх досить зручно носити. Виробляються вони з полімерної пластмаси і силікону. Середня тривалість терапії становить близько місяця, періодично потрібна корекція.

Плюси і мінуси

Сплінт-система потрібна при підготовці до установки брекетів, дозволяє позбутися від головного болю, дискомфорту в щелепі, запобігти наслідкам бруксизма. Доглядати за накладкою нескладно. Основний плюс терапії в тому, що вона часто є незамінною і відрізняється відсутністю дискомфорту.

Мінус в тому, що є обмеження до використання, загальна тривалість лікування може зрости на кілька тижнів, періодично потрібно відвідувати стоматолога для корекції системи.

Правила носіння і догляд

Залежно від призначень лікаря, носити шину можна як на верхній, так і на нижній щелепі. Її потрібно носити під час їжі, в нічний час і вдень. Знімати її рекомендується тільки під час чистки зубів.

Періодично накладку потрібно промивати водою, видаляти залишки їжі після їжі. Після зняття пристрою перед тим, як надіти його, потрібно почистити зуби. Щоб уникнути пошкодження, на час зняття потрібно зберігати шину в спеціальному футлярі.

Вартість

Ціна Сплінт-терапії при захворюваннях СНЩС розраховується індивідуально. Щоб уточнити більш детально про вартість лікування, зверніться до наших фахівців у клініці.